नवौँ टी–२० विश्वकप उपाधि : होडबाट बाहिरिने पहिलो टोली बन्यो ओमान

बागमती संवाददाता
२८ जेष्ठ २०८१, सोमबार १०:५४

काठमाडौँ । एसियाली राष्ट्र ओमान आईसीसी टी–२० विश्वकपको उपाधि होडबाट बाहिरिएको छ । लगातार तेस्रो हारसँगै ओमान उपाधि होडबाट बाहिरिएको हो । आइतबार राति खेलिएको आफ्नो तेस्रो खेलमा ओमानको टोली स्कटल्यान्डसँग सात विकेटले पराजित भयो ।

समूह ‘बी’ मा रहेको ओमान यसअघि खेलिएको आफ्नो पहिलो खेलमा नामिबियासँग सुपर ओभरमा पराजित भएको थियो । दोस्रो खेलमा पनि ओमानको टोली बलियो प्रतिद्वन्द्वी अस्ट्रेलियासँग ३९ रनले पराजित भएको थियो ।

उक्त समूहमा तीन खेल खेलेको स्कटल्यान्ड पाँच अंकसहित पहिलो स्थानमा आसिन छ । दुई खेलबाट चार अंक बटुलेको अस्ट्रेलिया दोस्रो स्थानमा छ । दुई खेलबाट दुई अंक जोडेको नामिबिया तेस्रो र दुई खेलबाट एक अंक हात पारेको इङ्ल्यान्ड चौथो स्थानमा छन् ।

साविक विजेता इङ्ल्यान्ड पनि दबाबमा देखिएको छ । प्रतियोगिताको अघिल्लो चरणमा पुग्न इङ्ल्यान्डले बाँकी दुबै खेल ठूलो अन्तरले जित्नु पर्ने देखिन्छ । इङ्ल्यान्ड र स्कटल्यान्डबिचको खेल वर्षाका कारण रद्द भएको थियो भने आफ्नो दोस्रो खेलमा इङ्ल्यान्डको टोली अस्ट्रेलियासँग ३६ रनले पराजित भएको थियो ।

टी–२० विश्वकपमा तेस्रो पटक सहभागिता जनाइरहेको ओमान हालसम्म पहिलो चरणभन्दा अगाडि बढ्न सकेको छैन । यसअघि ओमानले सन् २०१६ र सन् २०२१ को टी–२० विश्वकपमा सहभागिता जनाएको थियो । त्यतिबेला पनि ओमान पहिलो चरणबाटै बाहिरिएको थियो ।

टी–२० विश्वकपमा हालसम्म कुल आठ खेल खेलेको ओमानले दुई जित र चार हारको नतिजा निकालेको छ । ओमानको एक खेल बराबरी र एक खेल अनिर्णित रुपमा सकिएको छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*